II Konferencja „Anatomia i histogeneza roślin: dziś i jutro”

Logo II Konferencji Anatomia i histogeneza roślin – dziś i jutro

Szanowni Państwo,

Zarząd Sekcji Struktury i Rozwoju Roślin serdecznie zaprasza do uczestnictwa w II Konferencji „Anatomia i histogeneza roślin: dziś i jutro”, która odbędzie się w dniach 7–8.09.2021, w formie on-line, z wykorzystaniem komunikatora MS Teams. Organizacja Konferencji w formie zdalnej umożliwia uczestnictwo większej liczbie osób niż miałoby to miejsce w przypadku konferencji stacjonarnej. Zapraszamy i zachęcamy zatem wszystkich sympatyków świata roślin do skorzystania z tej formy wspólnego spotkania, co niewątpliwie w sposób bezpieczny przyczyni się do wymiany myśli naukowych i integracji naszego środowiska.

Udział w Konferencji i wygłoszenie wykładu potwierdzili liderzy badań w zakresie morfogenezy roślin: prof. dr hab. Elżbieta Bednarska-Kozakiewicz (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu), prof. dr hab. Ewa Kurczyńska (Uniwersytet Śląski), prof. dr hab. Dorota Kwiatkowska (Uniwersytet Śląski), prof. dr hab. Anna Mikuła (PAN, Ogród Botaniczny w Powsinie), prof. dr hab. Beata Zagórska-Marek (Uniwersytet Wrocławski), dr Dorota Borowska-Wykręt (Uniwersytet Śląski), dr Paweł Kojs (PAN, Ogród Botaniczny w Powsinie), dr hab. Małgorzata Kozieradzka-Kiszkurno, prof. UG (Uniwersytet Gdański), dr hab. Grażyna Łaska prof. PB (Politechnika Białostocka), dr inż. Katarzyna Marciszewska (Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie), dr hab. Joanna Szymanowska-Pułka, prof. UŚ (Uniwersytet Śląski), dr hab. Mirela Tulik, prof. SGGW (Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie), dr hab. Jacek Zakrzewski (emerytowany Profesor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie).

W trakcie Konferencji przewidujemy prezentację wykładów zaproszonych gości w formie ustnej z możliwością wyświetlania prezentacji multimedialnej (30 minut na wystąpienie) i krótkich doniesień (zamiast tradycyjnej sesji posterowej, 15 minut na wystąpienie) w formie prezentacji PowerPoint obejmującej 5–6 slajdów.

W przypadku liczby doniesień przekraczającej możliwości czasowe Konferencji organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru tematów doniesień na podstawie przesłanych streszczeń.

Autorzy pozostałych referatów będą mogli przygotować nagrania swoich wystąpień i udostępnić je organizatorom – linki do wystąpień zostaną udostępnione w Komunikatorze Ms Teams.

Przewidujemy opublikowanie zaprezentowanych prac w zeszycie Acta Societatis Botanicorum Poloniae oraz materiałach konferencyjnych.