SEKCJA BRIOLOGICZNA

Polskiego Towarzystwa Botanicznego

http://pbsociety.org.pl/ind/bryology/

home

Strona główna ico


:. Ad memoriam, Paweł Kauzal   Ze smutkiem informujemy, że w środę 16 września 2020 roku pod Niżnim Żabim Szczytem zginął Paweł Kauzal nasz kolega, pracownik Tatrzańskiego Parku Narodowego i początkujący briolog. Należał do sympatyków Naszej Sekcji. Swoją przygodę z mszakami i z nami rozpoczął w 2013 roku, wczasie XIII Warsztatów Terenowych Sekcji w Wojtkowej (2013 r.), a potem kontynuował w Kampinowskim Parku Narodowym (XV warsztaty Sekcji, 2017 r.).
W planach było przygotowanie, przy jego znacznym zaangażowaniu, warsztatów briologicznych w Tatrach... Warsztaty się zapewne odbędą, ale Piotra niestety wśród uczestników zabraknie... NIE! zawsze pozostanie w naszych sercach i wpomnieniach.

Cześć Jego pamięci!

Zarząd i członkowie Sekcji Briologicznej.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się 19 września 2020 r. w Zakopanem. Po więcej informacji o Pawle zapraszamy na stronę Tatrzańskiego PN. My prezentujemy kilka zachowanych od zapomnienia momentów, kiedy towarzyszył nam w czasie terenowych spotkań z mszakami, kiedy dopytywał o cechy gatunków, kiedy wspólnie z nami cieszył się ze wspólnego, mszakowego, przyjacielskiego Tu i Teraz...

P.Kauzal P.Kauzal P.Kauzal
P.Kauzal P.Kauzal P.Kauzal
P.Kauzal P.Kauzal P.KauzalStrona główna
© 2009-2020 Sekcja Briologiczna PTB    :..  strona główna  ..: 
:..  Projekt, wykonanie i opieka: Robert Zubel  ..: