XV Ogólnopolska Konferencja Kultur In Vitro i Biotechnologii Roślin „Biotechnologiczne wykorzystanie zmienności w warunkach kultur in vitro”, 17–20 września 2018, Rogów
Szanowni Państwo,
Koleżanki i Koledzy
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XV Ogólnopolskiej Konferencji Kultur In Vitro i Biotechnologii Roślin, która odbędzie się w dniach 17–20 września 2018 r. na terenie Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Arboretum w Rogowie należącego do Wydziału Leśnego SGGW.
Celem konferencji jest poszerzenie i upowszechnienie wiedzy w zakresie wykorzystania kultur in vitro dla poznawania i modyfikowania zdolności komórek roślinnych do regeneracji roślin i produkcji metabolitów wtórnych, jak również wyeksponowanie aplikacyjnej strony prowadzonych badań eksperymentalnych.
Rogów, położony wśród zieleni i wypełniony śpiewem ptaków, tworzy odpowiedni mikroklimat dla prowadzenia dyskusji nad wyzwaniami, problemami, postępem i wykorzystaniem osiągnięć badań eksperymentalnych uzyskiwanych w ściśle kontrolowanych warunkach kultur in vitro z użyciem nowoczesnych narzędzi biotechnologicznych. Jest również dogodnym miejscem do nawiązywania i poszerzania współpracy międzyśrodowiskowej, reprezentowanej w czasie konferencji przez wszystkie wiodące ośrodki naukowe w Polsce i czołowych naukowców w prezentowanej dziedzinie.
Tematyka konferencji dotyczy najnowszych osiągnięć w kulturach in vitro i biotechnologii roślin. Hasłem przewodnim obecnej konferencji jest biotechnologiczne wykorzystanie zmienności w warunkach kultur in vitro.
Przewidziane są następujące sesje tematyczne:
- Sesja I. Różne oblicza postępu biotechnologicznego
- Sesja II. Nowe narzędzia w roślinnej biotechnologii
- Sesja III. Haploidy i analiza chromosomów
- Sesja IV. Biotechnologia w ochronie flory
- Sesja V. Roślinne regulatory wzrostu i komórka roślinna w warunkach stresu
- Sesja VI. Biotechnologia w farmakologii
- Sesja VII. Biotechnologia w podnoszeniu podstawowej wiedzy biologicznej.
Niniejszym zawiadomieniem zachęcamy do zarezerwowania czasu w terminie 17–20 września 2018 r. i zapraszamy do licznego udziału.
W imieniu Komitetu Naukowego
prof. dr hab. Jan Rybczyński
W imieniu Komitetu Organizacyjnego
prof. dr hab. Anna Mikuła
mgr Małgorzata Grzyb
dr Karolina Tomiczak